Gruzmat.pl

Jak można rozliczyć się za kontener?

Nasza firma pragnie zapewnić klientom wygodę, więc oferujemy dwie formy rozliczenia za wynajmowany kontener – gotówką lub przedpłatą na konto. Jeśli wybierzesz płatność gotówką, to rozliczenie następuje w dniu dostarczenia kontenera i w tym przypadku wcześniej ustaloną sumę pieniędzy powinieneś przekazać naszemu kierowcy. Przedpłata na konto oznacza rozliczenie na podstawie wystawionej proformy i tutaj płatność musisz uregulować jeszcze przed dostawą wybranego pojemnika.

 

Od czego zależy koszt wywozu gruzu lub śmieci w Warszawie oraz okolicy?

Koszty wywozu gruzu oraz innych śmieci z Warszawy i okolic ustalamy indywidualnie, ponieważ wpływa na nie wiele różnych czynników. Kluczowe znaczenie ma oczywiście to, jakie odpady chcesz wywieźć. Innych kosztów musisz spodziewać się za pomoc przy wywozie resztek betony, cegły, czy ceramiki, a więc czystego gruzu. Jeszcze inny cennik naliczamy za wywóz gruzu zmieszanego, czyli takiego, w którym występują niewielkie ilości wełny mineralnej, odpadów opakowaniowych, płyt gipsowo-kartonowych, czy innych materiałów remontowo-budowlanych.

Zupełnie innych kosztów musisz spodziewać się również przy wywozie papy, materiałów izolacyjnych (np. styropianu, wełny mineralnej, płyt warstwowych, waty szklanej), mebli, czy odpadów zielonych. Na ostateczne koszty wywozu gruzu lub śmieci wpływa również to, jaki kontener będzie Ci potrzebny. W tym przypadku im większej pojemności będziesz potrzebował, tym wyższych cen musisz się spodziewać. Istotne znaczenie ma również to, gdzie mamy dostarczyć Ci kontener.

Innych cen musisz spodziewać się za dostarczenie kontenera do centrum Warszawy, a innych do Pruszkowa, Marek, czy na Reguły. Poza tym pamiętaj, że cennik będzie zmieniać się w zależności od tego, jak długo będziesz chciał korzystać z naszych pojemników. Ogólnie udostępniamy je na kilka godzin, dni lub tygodni, ale im dłużej będziesz chciał korzystać z naszych konstrukcji, tym koszty będą wyższe. Mimo wszystko i tak nie masz powodu do zmartwień,

 

Jakie kontenery pojawiają się w naszej ofercie?

Do Twojej dyspozycji oddajemy solidne i jakościowe kontenery, które pozwolą Ci na sprawne uprzątnięcie zebranych odpadów. Poszczególne konstrukcje różnią się jednak wielkością oraz pojemnością. Wśród oferowanych produktów mamy kontenery o pojemności od 5 do nawet 15 metrów sześciennych. Nasz najmniejszy kontener to KP5 i jego wymiary wynoszą 3,4 x 1,7x 0,7 m. tuż obok czeka kontener KP7 o wymiarach 3,4 x 1,7 x 1,1 m oraz  kontener KP14 o wymiarach 3,8 x 2,3 x 1,6 m.

 

Czym się kierować przy wyborze kontenera?

Jeśli chcesz mieć pewność, że wynajęty kontener sprawdzi się przy usuwaniu odpadów remontowo-budowlanych, czy innych śmieci, to zawsze musisz podchodzić rozważnie do wyboru odpowiedniej konstrukcji. Na pewno wybór przebiegnie o wiele łatwiej, gdy weźmiesz pod uwagę rodzaj prowadzonych prac, czy nawet ilość zebranych odpadów.

Poza tym pamiętaj, że do swojej dyspozycji zawsze masz naszych pracowników. To wykwalifikowane i doświadczone osoby, które dysponują szeroką wiedzą o posiadanych konstrukcjach i już na podstawie kilku podstawowych informacji są w stanie wskazać, jaka konstrukcja będzie odpowiednia. Dzięki temu unikniesz nadwyżki kosztów i rozczarowania, gdy okaże się, że wybrany kontener jest za mały lub za duży.

 

Jakich odpadów nie wrzucać do kontenera?

Wielu naszych klientów wychodzi z założenia, że do kontenera można wrzucać wszystkie śmieci. Nie jest to prawdą, ponieważ jest pewna grupa odpadów, których nie wywozimy. Zaliczyć do nich można odpady medyczne, resztki żywności, czy leki. Do naszych kontenerów nie możesz wrzucać też materiałów niebezpiecznych, chemikaliów, fekaliów oraz elektroniki. Jeśli nie będziesz pewny, czy zebrane przez Ciebie śmieci nadają się do wywozu w naszych kontenerach, to zachęcamy do kontaktu telefonicznego.

 

Czy kontenery wynajmowane są wyłącznie na terenie Warszawy?

Oczywiście, że nie! Nasza firma powstała po to, by zapewniać wsparcie każdemu, kto będzie chciał sprawnie przebrnąć przez wywóz gruzu lub innych śmieci. Dlatego swoje wsparcie oferujemy nie tylko mieszkańcom, firmom, czy instytucjom użyteczności publicznej z Warszawy, ale również z okolicznych miejscowości. Realizujemy zlecenia również z Reguł, Piaseczna, Marek, Pruszkowa, czy innych miejscowości. Jeśli zatem będziesz chciał zamówić usługę, to koniecznie się z nami skontaktuj.

 

Czy w Warszawie można oddać gruz za darmo?

Tak! Na terenie całego kraju, a więc również w Warszawie działają PSZOKi, czyli tzw. Punkty Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych. To właśnie tutaj za darmo przyjmowane są odpady przeznaczone do unieszkodliwienia lub odzysku, w tym również gruz. Korzystanie z Punktów Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych ma jednak pewne ograniczenia.

Przede wszystkim są to punkty dedykowane wyłącznie dla osób prywatnych, a więc przedsiębiorcy z Warszawy już nie będą mogli oddać za darmo gruzu. Do tego trzeba też dostarczyć odpady we własnym zakresie i trzeba to zrobić samochodem osobowym lub samochodem osobowym z lekką przyczepką. 

 

Gdzie w Warszawie przyjmowane są za darmo odpady remontowo-budowlanych?

Jak wspomniane było wyżej – mieszkańcy Warszawy mogą korzystać z Punktów Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych. Na terenie Warszawy funkcjonują aż dwa PSZOKi, więc warto sprawdzić, do którego masz najbliżej. Pierwszy Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych znajduje się na Białołęce, zaś drugi na Wilanowie.